עיצוב המשרד של חברת טקדה

טקדה ישראל הוכרה כמקום שהכי טוב לעבוד בו בישראל לשנת 2018, לפי תוכנית מקומות העבודה השנתית של חברת המחקרים הגלובלית BPTW ו-Best Companies Group USAהיא קיבלה ציונים מצוינים בכמה פרמטרים של מקום העבודה כמו תרבות, שכר והטבות, מנהיגות ואפשרויות להתפתח.

אין ספק שעיצוב המקום הינו בעל השפעה ניכרת על הרגשת העובדים.

בפגישה הראשונה שלי עם מנכ”ל חברת טקדה בישראל, הצגתי הדמית מחשב בתלת מימד של הקפיטריה העתידית. החיוך שלי לא נמחק כשהסתבר לי שהתכנון שיצרתי קלע בדיוק לחלום שלו- בית קפה פריזאי קסום.

טקדה החלה את פעילותה ב-1781 כאשר צ’ובי טקדה הראשון הקים עסק לממכר תרופות יפניות וסיניות מסורתיות בדושמצ’י, אוסקה. טקדה משווקת תרופות במשך למעלה מ-230 שנים, במהלכן נשענו על תקנים אתיים מחמירים, ותחושת שליחות חזקה.

כיום טקדה הינה חברת תרופות גלובלית המונעת על ידי חדשנות וממוקדת במטופלים בכ 70 מדינות,. החזון בטקדה הוא להביא לבריאות טובה יותר ועתיד אופטימי יותר עבור המטופלים ברחבי העולם.

אריה קרמר הינו המנכ”ל המייסד של הסניף הישראלי שהוקם ב 2014 ומונה כיום כ-50 עובדים.

משרדי החברה מוקמו בקומה 22 בבניין אמות פלטינום היפיפה בפ”ת.

קומת הגג הייתה ערומה מחלוקה פנימית ומכל עיצוב. קירות המשרד הומרו ברובם בקירות זכוכית, התורמים לתחושת המרחב  והשקיפות, באמצעות מעבר של אור ונוף הן בחלל הפנימי ובכל היקף המבנה.

המבקרים במקום חווים מתחם המתכתב עם העולם הגלובלי בקריצה למוטיבים יפניים כמו מינימליזם, הוד ואיפוק אסתטי.

שילבתי את מוטיב אמנות קיפולי הנייר היפנית, האוריגמי, בדלפק הקבלה וגם בגופי התאורה שמעליו.  עיצבתי את גופי התאורה הדקיקים שיוצרו במיוחד כמלאכת מחשבת, כיהלומים המפיצים את אורם, בריחוף חללי מעל  הדלפק שעיצבתי בהתאמה.

מוטיב זה חוזר גם בקיר תלת מימד באחד מחדרי הישיבות ואף במשרביות הבטון, שנתלו על קיר המסדרון הרחב, וכאילו נגזרו מהנייר.

אפילו האביזרים שנרכשו לעיטור, הותאמו כחלק מהפאזל האוריגמי.

בחלל הכניסה יצרתי אזור מפגש מהודר, הכולל קיר צמחיה ירוק בעל מערכת השקיה עצמאית, המשווה למקום רוגע וחיבור נפלא עם האופק הנשקף מהחלונות הגדולים.

לוגו החברה נתלה על גבי צמחיית טחב ירוק מאחורי דלפק הקבלה.

לצידם, עוצבו ארונות אחסון ועמדת הדפסה בשילוב חיתוכי טיפוגרפיה יפנית.

בניגוד לעיצוב המאופק והחמים של המשרדים, החללים הא-פורמליים: הקפיטריה וחדר ה innovation, עוצבו בצבעוניות מופגנת לבידולם מיתר החללים.

חללים אלה רוצפו בבטון מפולס בעל ציפוי אפוקסי מודרני ויוצא דופן, בשונה מכל השטח שרוצף בפרקט עץ אלון טבעי.

חדר ה-innovation מהווה מרחב עבודה והתכנסות באווירה משוחררת ויצירתית עם קריצה הומוריסטית. הוא מאפשר ישיבה מרווחת ולא רשמית. ישיבה בכיסאות הבר הגבוהים, מזמנת אפשרות נוספת לפגישות מצומצמות יותר מול הנוף הפנורמי של גוש דן הנשקף מהחלונות הרחבים של הקומה הגבוהה.

כשנכנסים לקפיטריה , כאילו מתיישבים בביסטרו פריזאי עם ניחוח הקרואסונים החמים. את האווירה יצרתי באמצעות תמונת קיר  של רחוב צרפתי. פנסי רחוב  נתלו על הקירות ויצרו המשך לתמונת הרחוב.

שנדליר מסולסל ענק משלים כתכשיט את התאורה במקום.

כל הפריטים נבחרו ותוכננו במיוחד: מטבח בסגול, קיר בריקים ורהיטים מעץ ומברזל. אפילו השולחן העצום עוצב מפלטת עץ מרהיבה שבחרתי מתוך מחסן עצים.

החלומות העיצוביים שלי לא יכלו לבוא לידי ביטוי ללא שיתוף הפעולה המדהים של טקדה וללא ביצועם הקפדני והמקצועי  של מרום גבס, שהביאו את הפרויקט לסטנדרטים גבוהים.

יפן, פריז, מילאנו או בעצם בישראל?

מקום שכיף לעבוד בו הוא מקום שתוכנן ועוצב בהתאמה מדויקת לתרבות הארגונית ולהגשמת חלומות.

רשימת קרדיטים:

פיקוח: אריק גביזון ממריו מסצ’יאני מהנדסים
נגרות: גאיה מטבחים
קירות זכוכית: אינובייט
קיר ירוק: greenwall
משרביות בטון: SHERA
תאורה בהתאמה אישית: אב אדיסון תאורה
וילונות: Domus Nature
טפט Walli מדבקות קיר
ריהוט משרדי: טקניון
כסא חדר ישיבות: פיטרו
כסאות קפיטריה Knekash – קנה קש
בריקים: קרן סטון
ספות אינוביישן+ שטיח: רוזטו
עוד תאורה: ריג’נט וברק תאורה
אביזרי נוי: משתלת הכפר החדשה, אי די דיזיין, זוית
אדריכל הפרויקט: אלי הכהן

מה הלקוח מספר

לכבוד מימי נורי, ברצוננו להביע את תודתנו העמוקה והכנה על הליווי המקצועי והנעים שקיבלנו ממך. הלכת איתנו יד ביד, הרבה מעבר להגדרות היבשות של השירות. ידעת לקרוא את מחשבותינו, היית אדיבה ונעימה ובו ביחד אסרטיבית בדיוק במידה הרצויה.
מהסתכלות על התוצאה המוגמרת ברור לחלוטין שהיית הבחירה הכי נכונה ומתאימה ללוות אותנו בתכנון ועיצוב המשרדים. נשמח לשתף פעולה גם בפרוייקטים עתידיים.
בהערכה רבה.

טקדה ישראל בע"מ