עיצוב דירה בראשון לציון - נגיעות ממרוקו

גלית קיבלה אותי בביתה בפנים רציניות.

היא לא חדלה מעבודתה במטבח אפילו כשנכנסתי. צנצנות תבלינים פוזרו בצבעוניות על השיש. ריחות הבישול המרוקאי, כמו בבית אימי, בישם את האוויר.

מצאתי בית חם ומסודר בקפידה. מעוצב בשמרנות מיושנת מעט. גלית, לבושה במיטב המחלצות גם בעת שקשוק הסירים, המטירה עלי שאלות כחוקר פרטי מהשב”כ. לקוחה קשוחה. אימא’לה! האינטואיציה הראשונית קראה לי לצאת כל עוד נפשי בי. נשארתי למרות הפחד. אהבתי את הגילוי הכן שלה, לגבי חלומה לבית אקסטרווגנטי שיהמם את אורחיה ויחד עם זאת יישאר מעודן. הרחתי הרפתקה….

עברו מספר ימים ונקראתי לדגל. עבודת העיצוב עמדה להתחיל. אין זה סוד, עבודתו של מעצב כרוכה תחילה בהבנת נפש הלקוח, בפיענוח חלומותיו ומאווייו. גלית היוותה לי חידה.

תוך זמן קצר ההבנה והשיח ביננו קלחו. בהומור ייחודי לה, אימרות צבעוניות והרבה כיף. נכבשתי וגם ידעתי להגיע אל ליבה. דני בעלה השתלב בקלות ברעיונות שרקמתי. שניהם הבינו את התכניות בעזרת ההמחשות שהכנתי בתלת מימד. הקונספט התגבש.

ההשראה– מרוקו על טעמיה, צבעיה והאוריינטליות הקסומה שבה.

בביצוע- מטבח חדש ומודרני שכל דלתותיו זכוכית לבנה. במרכזו אי משולב שולחן אוכל עשוי זכוכית לבנה ואגוז אפריקאי. חוברו להם כסאות פלסטיק מעוצבים בשקיפות שלא הסתירה את מבנה האי המיוחד. על קיר הבריקים הלבנים המואר ממול, נתלה מזנון מחומרים זהים- זכוכית לבנה ועץ אגוז אפריקאי. מקומות האחסון שגלית ביקשה, אכן סופקו.

הריצוף בבית הוחלף לפני זמן קצר. גלית ודני לא רצו להחליפו. נקלענו למחסור באריחים בשל שבירת הקירות ושינוי המטבח. הקושי שעמד בפנינו הוליד פתרון נפלא. שיבוץ אריחי בטון מצוירים כשטיח אוריינטלי, פתר את הבעיה ומצא חיבור לדוגמא האוריינטלית בקלפה במטבח. אבני סברובסקי עדינות הוסיפו נופך קסום לארון הזכוכית. הדבקתי אבן אבן. הדוגמה מופיעה שוב על הקיר, בגוף התאורה: משרבייה עגולה שעיצבתי במיוחד.

המשרבייה מהווה מוקד משיכה לעין ומסיתה את המבט מהבוידעם העגול שנאלצנו להשאיר. נבנה קיר חוצץ שהפריד חלקית את המטבח מהסלון. קיר זה לוכד את המבט עם הכנסנו לבית. בחרתי לחפות אותו בטפט המספר על נפלאות השווקים במרוקו ומפיח צבע ייחודי. הבחירה נעשתה יחד עם גלית ודני מתוך מאגר תמונות אינסופי.

בשיטוטינו בחנויות, מצאנו גופי תאורה יפיפיים שנעשו לפי הזמנתנו מהאמן יהודה אוזן. החלונות הוחלפו לחלונות בלגים בהירים המשלימים את המראה הייחודי של הבית. דרכם ניתן להשקיף מהסלון למרפסת המזמינה.

ריחות הבישולים של גלית, ממשיכים ללוות את המראה הקסום של ביתה. חלומה התגשם ואני זכיתי להכיר אנשים נפלאים שהפכו מלקוחות לאנשים יקרים לליבי.

גלית ודני מכרו את הדירה זמן קצר אחרי השיפוץ, במחיר גבוה משציפו.

הם בחרו בי שוב בהמשך, לעיצוב  ביתם החדש- דירת הגג בראשל”צ.

צילום: מתן נעים